Liga Mistrzów. Mecz Arsenalu Londyn z Bayernem Monachium. :: transfery24.pl - piłka nożna, transfery

Liga Mistrzów. Mecz Arsenalu Londyn z Bayernem Monachium.

Data dodania: 20.02.2014r. / Autor: Transfery24.pl

Liga Mistrzów. Mecz Arsenalu Londyn z Bayernem Monachium do 1/8 finału.
Gol Kroosa trafienie Muellera, czerwona kartka Szczęsnego to wszystko działo się podczas meczu do 1/8 finału Ligii Mistrzów. Mecz zakończył się sukcesem Bawarczyków, którzy odnieśli przewagę nad rywalem 2:0

Bramkach Arsenalu zaczął od skutecznej interwencji po strzale jaki oddał Kroos. Przed szansą na zmianę wyniku spotkania stanął w 7 minucie meczu Mesut Özil. Zawodnik ten został sfaulowany w polu karnym przez Jerome Boatenga. Niestety strzał Özila okazał się za słaby. Zawodnik ten zasilił drużynę z Londynu w ubiegłym roku po transferze z Realu Madryt. W pierwszej połowie meczu Wojciech Szczęsny faulował w polu karnym Arjena Robbena za co otrzymał czerwona kartkę. Wydarzyło się to w 37 minucie meczu polski bramkarz chcąc uniemożliwić strzał zawodnikowi holenderskiemu wpada na niego. Sędzia pokazał czerwoną kartkę i zasądził karnego.
Bramkarza zastąpił Łukasz Fabiański. Drużyna z Londynu po czerwonej kartce grała w osłabionym składzie. Ta przewagę wykorzystał Bayern, który w 54 minucie po celnym strzale Kroosa zdobył bramkę. Kolejna bramkę można było zobaczyć również w drugiej połowie meczu, w 87 minucie strzelił ją Thomas Mueller.

Przez większość spotkania dominował Arsenal, jednak mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Bawarczyków. Za dwa tygodnie 11 marca odbedzie się rewanż w Monachium i dowiemy się która drużyna awansuje do następnej fazy rozgrywek.